Hakkımızda - Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü - Yalova/MERKEZ - 0505 804 98 05
Hakkımızda

Hakkımızda

 

 

 

   Akıl ve Zeka oyunlarının çocukların gelecek hayatları üzerinde de önemli olumlu etkilerinin olduğunu belirten kulüp başkanı Ömer Güner, Dünya'nın hemen hemen her yerinde anne ve babalar oyun zamanının çocuklar için verimli geçen zamanlar olmadığını düşünmüşler ve hep bu zamanın boşa sarf edildiğine inanmışlardır. Anne babalar bunun yanında, zor rekabet şartlarından dolayı, çocukların gelecekteki okul başarılarını garanti altına almak için çocukların oyun zamanlarını azaltmaya çalışarak, onları hep okulda görecekleri konulara yönlendirmeye çalışmışlardır ve halen de bunu yapmaya devam etmektedirler. Çocuklarımız bizler için büyük bir değer sahip olan ve geleceğimizi emanet etiğimiz yarınlarımızdır. Bu yüzden onların bilinçli ve gelişime açık bir şekilde eğitilmesi, toplama yaralı bir birey haline gelmesi ve olaylara karşı pratik çözümler üretebilmesi için profesyonel eğitimcilerden destek alması gereklidir. Bu eğitimin verimli olması için ise çocuğa anlatım şeklinin çocuğun anlayacağı bir şekilde aktarılması elde edilecek başarıyı direk etkilemektedir.

 

    Bizler Yalova Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü olarak sizlerin çocuklarına profesyonel ve verimliliği yüksek, zekâ geliştirici aktiviteler yaptırmaktayız. Yalova Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü olarak Yalova ilinin merkezinde yer alan işletmemizde siz değerli müşterilerimize bu hizmetleri vermekteyiz. Kurulmuş olduğumuz günden bu yana verdiğimiz kaliteli, profesyonel, gelişimci ve eğitim odaklı hizmetler neticesinde Yalova eğitim alanında halkımız tarafından tercih edilen değerli bir kurum haline gelmiş bulunmaktayız. Gelinen bu değerli konumumuzun korunması ve geliştirilerek daha yüksek standartlı hizmetler sunulması için bizler gerekli olan çabaları göstermekteyiz.

 

    Kulübümüzde çocukların analitik zekâlarının ortaya çıkarılması, olaylara farklı açılardan bakabilmesi, zekâ gelişim hızlarının arttırılması ve sosyal bir ortamda grup aktivitelerine açık hale getirilmeleri için bizler gerekli olan eğitimleri vermekteyiz. Bu eğitimleri verirken her çocuğumuza anlayabileceği bir şekilde anlatmakta ve eğitimlerinde tek tek ilgi göstermekteyiz. Tüm bu hizmetlerimizi profesyonel eğitmenlerimiz ile sizlere sağlamaktayız. Sizlerde çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe sahip olmasını istiyorsanız bizlerden hizmet alabilirsiniz. 

 

   Amerika’nın sayılı üniversitelerinden Berkeley Üniversitesindeki Dr. Silvia Bunge, haftada iki kere, çocuklarla akıl ve zeka oyunlarıyla 1 saat 15 dakika oynadılar.8 hafta sonra çocukların mantıklı düşünme puanları, ortalama %32 artış gösterdi. Bu oran IQ standartları açısından düşünüldüğünde çocukların IQ  ortalama 13 puanlık bir artış göstermiştir.

 

   Son araştırma sonuçları, anne ve babaların özellikle yaratıcı düşünmeyi ve zeka gelişimini sağlayan oyun zamanlarının çocukların gelecekteki okul başarısındaki katkısının önemini anlamaya çalışmaları gerektiğini vurguluyor. Son zamanlarda bu yönde ortaya çıkan veriler, araştırmalar, bilimsel makaleler ve kitaplar anne babaların dikkatini tüm dünyada yaratıcı oyunlar konusuna çekiyor. Hafıza ve zekayı geliştiren yaratıcı oyunlar çocukların hayatına yeni ve taze bir hava katacak gibi görünüyor. Gerçekten de yaratıcı oyunlar çocukların gelecekteki okul başarısını da garanti altına alacak faaliyetlerdir. Çünkü bu faaliyetler bir bakıma hem oyun, hem de bir çeşit öğrenmedir.

 

   Normal oyunlar ve yaratıcı öğrenme oyunları iki ayrı sonuçlar doğuran iki farklı konsepttir. Normal oyunlar çocuğunuzun hayatının bir parçası olsa da, sizin beklediğiniz gibi hafıza ve zekayı geliştiren sonuçlar doğuran olaylar değiller. Bunun yanında yaratıcı oyunlar, çocuğun hayatında yaratıcı düşünme, mükemmelleşme, odaklanma, disipline olma, istek gücü, sosyal beceriler, kişisel sağlamlık, ileri düşünme becerileri ve kendine güven gibi katkılar sağlayan faaliyetlerdir.

 

   Kulübümüzde robotik kodlama eğitimi verilmeye bu yıl başlandı. Profosyonel 3 öğretmen kadrosu ile her öğrenciye laptop eşliğinde kodlama eğitimi devam etmektedir. Robotik kodlama eğitimi de hemen arkasından devam edecektir. 

 

     Kulübümüzde akıl ve zeka eğitmenleri olarak: Ömer Güner; Arzu Aktaş, Aylin Karcı,Sema Oktay eğitmen olarak devam etmektedir.

 

         Robotik kodlama eğitiminde: Ömer Güner, Aylin Karcı eğitmen olarak devam etmektedir.

 

        Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü’nün Hedefi:

1.Öğrencinin sahip olduğu kapasiteyi en verimli şekilde kullanmaya yönelik öğrencinin motivasyonunu ve becerisini artırmak.

 

2.Çocuklarda çağımızın hastalığı olarak kabul edilen tablet, telefon ve televizyon (3T) bağımlılığını akıl ve zeka oyunları eğitimi sayesinde azaltmak ve bu oyunlar ile evde ailesi ile birlikte oynatabilmektir.

 

3. Robotik kodlama eğitimi ile; teknoloji ile tanıştırıp, öğrencilerin zihnini açması, yeni bir şeyler öğrenmesi, sistematik düşünme becerisi, problem çözme yeteneği, yaratıcı düşünme, analitik düşünme becerisi, makinelerin çalışma mantığını kavrama, planlı olma, algoritma mantığı becerilerini kazanarak geleceğin mühendislerini yetiştirmektir.

 

 Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü Başkanı - Ömer Güner

 

yalova merkez akıl ve zeka oyunları,yalova merkez akıl ve zeka oyunları kulübü,yalova merkez akıl ve zeka oyunları dersleri,yalova merkez robotik kodlama,yalova merkez robotik kodlama eğitimi,yalova merkez robotik kodlama kursları,yalova merkez çocuk kodlama eğitimi,yalova merkez çocuk kodlama kursları,yalova merkez arduino teknoloji,yalova merkez scratch yazılımı,yalova merkez scratch programı,yalova merkez python yazılımı,yalova merkez python prograglama,yalova merkez satranç eğitimi,yalova merkez çocuk satranç eğitimi,yalova merkez blok kodlama,yalova merkez blok kodlama eğitimi,yalova merkez çocuk kodlama eğitimi,yalova merkez zeka geliştirme,yalova merkez zeka geliştirme eğitimi,yalova merkez zeka geliştirme dersleri,yalova merkez çocuk zeka geliştirme,yalova akıl ve zeka oyunları,yalova akıl ve zeka oyunları kulübü,yalova akıl ve zeka oyunları dersleri,yalova robotik kodlama,yalova robotik kodlama eğitimi,yalova robotik kodlama kursları,yalova çocuk kodlama eğitimi,yalova çocuk kodlama kursları,yalova arduino teknoloji,yalova scratch yazılımı,yalova scratch programı,yalova python yazılımı,yalova python prograglama,yalova satranç eğitimi,yalova çocuk satranç eğitimi,yalova blok kodlama,yalova blok kodlama eğitimi,yalova çocuk kodlama eğitimi,yalova zeka geliştirme,yalova zeka geliştirme eğitimi,yalova zeka geliştirme dersleri,yalova çocuk zeka geliştirme,akıl ve zeka oyunları,akıl ve zeka oyunları kulübü,akıl ve zeka oyunları dersleri,robotik kodlama,robotik kodlama eğitimi,robotik kodlama kursları,çocuk kodlama eğitimi,çocuk kodlama kursları,arduino teknoloji,scratch yazılımı,scratch programı,python yazılımı,python prograglama,satranç eğitimi,çocuk satranç eğitimi,blok kodlama,blok kodlama eğitimi,çocuk kodlama eğitimi,zeka geliştirme,zeka geliştirme eğitimi,zeka geliştirme dersleri,çocuk zeka geliştirme,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014